Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 09 3.0TDI ] Brak podgrzewania fotela kierowcy  
Autor Wiadomość
terminal 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: England
Wysłany: 2016-02-22, 20:05   [D3 09 3.0TDI ] Brak podgrzewania fotela kierowcy

Witam, pojawił mi się pewien problem, przestało mi działać podgrzewanie fotela kierowcy, po sprawdzeniu przez vcds'a okazało się że wyskoczył następujący błąd:

01856 - Temperature Sensor for Heated Seat; Front Right (G345)
010 - Open or Short to Plus
Freeze Frame:
Fault Status: 01101010
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 4
Reset counter: 74
Mileage: 191343 km
Time Indication: 0
Date: 2015.10.19
Time: 10:22:55

Czy miał ktoś kiedyś coś wspólnego z taką przyczyną?
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2016-02-22, 20:17   

Miałem to samo, przerwał się kabelek od czujnika temperatury w fotelu, niestety czujnik jest w siedlisku pod skóra na samym środku fotela przy oparciu, trzeba fotel wyjąć i rozbebeszyć kabelek zlutować, jak znajdę to wrzuce foto.
 
 
terminal 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: England
Wysłany: 2016-02-22, 21:21   

Ok, już coś się rozjaśniło, dzięki czekam na foto
 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2016-05-08, 21:13   

Cześć, mam problem z grzaniem fotela kierowcy. Błąd jaki się wyświetla - to 01855 G344 - czujnik temperatury siedzenia przedniego-lewego - przerwa/zwarcie z plusem. Nie chcąc pruć fotela zdecydowałem się na zakup sprawnego-działającego w poprzednim aucie fotela przedniego-lewego od anglika . Fotel w super stanie - skóra bananowa w rewelacyjnym stanie - wszystkie funkcje regulacji oraz grzanie działały w poprzednim aucie . Ale po wymianie - u mnie niestety grzanie nie działa - oczywiście założony mój sterownik. I teraz pytanie : - czy to może właśnie sterownik fotela jest uszkodzony lub ma ochronę komponentu którą trzeba by ściągnąć w serwisie aby odzyskał wszystkie funkcje ? <bezradny> .
 
 
pogi1986 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pogi
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 207
Skąd: Rybnik/Caernarfon (UK)
Wysłany: 2016-05-18, 17:11   

Witam koledzy podłączę sie pod temat ponieważ mam podobny problem co autor tematu tyle ze w tylnej kanapie ! Wyjolem kanapę ściągałem skore i niestety przerwanych kabelków nie widać tak ze musze zakupić nowa matę . Porobiłem zdiecia naklejki z tej maty i próbowałem znaleźć w necie niestety żaden numer nie pokazuje części <onie> ktoś wie jaki jest numer tych mat czy nie występowały osobno żeby zakupić albo ktoś podeśle jakiś link jakie to maja byc żeby wszystko działało ?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-05-18, 18:18 ]
Koledzy właśnie siedziałem na ebay i szukałem mat i jedyne co mi znalazło to te małe i nie wiem które są od podgrzewania moze ja sprawdzałem w aucie nie ta matę bo widziałem tam dwie ale uczepiłem sie tej dużej jeżeli za grzanie odpowiedzialna jest ta malutka to w takim razie od czego jest ta duża która jest prawie na całym siedzisku <bezradny> przypominam ze mowa o tylnej kanapie :> te małe maja takie małe kwadratowe wtyczki a te duże całkiem inne <hmm> moze ktoś sie orientuje w temacie?
 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2016-05-18, 21:36   

Myślę że same maty nie będą dostępne. Etka podaje że są to skóry razem z wklejonym elementem grzejnym. Oczywiście są one zróżnicowane w zależności od rodzaju i koloru skóry, oraz od kodu wyposażenia auta ( PR - ). Ojej ale cena jest kosmiczna ( w serwisie nowa na siedzenie 5600zł <boisie> - niestety nie są już dostępne ) , więc proponuję powolutku szukać takiej kanapy jak Twoja ( oczywiście sprawnej i w super stanie ) ale używanej <bezradny>
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-18, 21:39   

Sprawdź po numerach w audi tradition parts tam moga byc tańsze ale i tak kilkaset euro bedzie kosztować
 
 
pogi1986 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pogi
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 207
Skąd: Rybnik/Caernarfon (UK)
Wysłany: 2016-05-18, 22:32   

dzieki za odpowiedz <okok> w takim razieie od grzania jest ta duza mata ktora jest przyklejona do skory jak jest sprzedawana razem czyli na ebayu podaja zle informacja bo ja znalazlem ta mala ktora jest przyklejana do gabki i podaja ze jest to "heated element " nie wiem w sumie od czego ona jest podezjewam ze mata zajetosci fotela o ile na tyle wystepuje ?chyba ze mata jest dzielona na dwie czesci ale ze by dwie wtyczki byly? ( wkleil bym zdiecie ale nie potrafie <bezradny> ) patrzylem za kanapa ale bylo ich bardzo malo i ceny ok 200f samo siedzisko i niewiem czy warto bo jedno mi sumie dziala . moze mozna z czegos dopasowac ten czujnik temperatury i go jakos wlutowac ? w sumie to go nawet nie znalazlem nie wiem przy ktorym laczeniu mial by byc <hmm> na goglach szukalem zdiec tych mat niestety nie znalazlem zadnych przydatnych zdiec ani inforacji na temat reanimacji
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-05-19, 01:57   

czaruś napisał/a:
Myślę że same maty nie będą dostępne. Etka podaje że są to skóry razem z wklejonym elementem grzejnym. Oczywiście są one zróżnicowane w zależności od rodzaju i koloru skóry, oraz od kodu wyposażenia auta ( PR - ). Ojej ale cena jest kosmiczna ( w serwisie nowa na siedzenie 5600zł <boisie> - niestety nie są już dostępne )...

Są dostępne, tylko numer się zmienił.

Ale nie da się ukryć, że za nowe trzeba słono zapłacić bo rzeczywiście jest to kompletne poszycie skórzane razem z elementem grzejnym.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
taishio 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: dsg
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: d3
Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-03, 21:52   

witam serdecznie
szanowni koledzy czy istnieje możliwość wstawienia maty grzewczej na przednie fotele,
niestety moje auto tego nie posiada :( jeżeli można to gdzie mogę to zrobić?

pozdrawiam i czekam na info
 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2016-12-04, 11:43   

Cześć kolego, jeśli Twoje auto fabrycznie nie posiada podgrzewanych przednich foteli ( fotele + okablowanie + sterowanie z klimatronika ) to oczywiście - możesz zamontować do posiadanych foteli maty ( najlepiej maty dostosowane do tapicerki skórzanej ) ale będziesz musiał również pociągnąć zasilanie i oczywiście włącznik z opcją regulacji mocy podgrzewania. Fabryczne podgrzewanie foteli sterowane jest z panela klimatronika więc jeśli chciałbyś zrobić to tak jak było z fabryki to koszta części + praca + kodowanie pochłonie kupę pieniędzy i czasu. Dokładając matę i kawałek zasilającego ją kabelka ograniczasz koszta praktycznie do minimum. Mając odrobinę chęci można to zrobić samemu - wystarczy wyciągnąć fotel z auta i po delikatnym rozebraniu go pod tapicerką umocować matę. Złożyć pamiętając o wyprowadzeniu przewodów. Zasilanie można pociągnąc bezpośrednio z lewej lub prawej puszki bezpieczników ( oczywiście najlepiej przez bezpiecznik - jest pare wolnych pozycji ), przełącznik montujesz gdzie Ci najlepiej pasuje i to wszystko. Fotel wsadzasz do auta i cieszysz się z ciepełka. Jeśli nie Masz chęci do samodzielnego montażu to każdy tapicer Ci to ogarnie - ale to będzie wiązało się z kosztami .Lecz może być tak że tapicer nie będzie chciał bawić się w elektrykę więc może dojść jeszcze wizyta u elektryka samochodowego - i tu też dodatkowa kasa. Robiąc to samemu naprawdę ograniczasz koszta do minimum a nie jest to super trudne.
 
 
taishio 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: dsg
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: d3
Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-04, 11:50   

witaj
bardzo dziękuję za odpowiedź i zabieram się do pracy,
oczywiście porobię parę fotek i wstawię na forum
 
 
daniel3262 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 70
Skąd: Chełm
Wysłany: 2023-11-11, 11:15   

Witam, odgrzeje temat,pojawił mi się błąd jak poniżej,czy bez demontażu poszycia się nie obejdzie ? Tak jak pisali klubowicze ?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.